3.12.2015
Засідання підсумкового семінару І Всеукраїнського конкурсу «МОЛОДЬ І ПРОГРЕС У РАЦІОНАЛЬНОМУ ПРИРОДОКОРИСТУВАННІ-2015»

3 грудня 2015 р. на базі кафедри екології Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки Національного авіаційного університету відбулося засідання підсумкового семінару І Всеукраїнського конкурсу «МОЛОДЬ І ПРОГРЕС У РАЦІОНАЛЬНОМУ ПРИРОДОКОРИСТУВАННІ-2015».

Роботу семінару відкрили директор Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки професор Запорожець О.І. та завідувач кафедри екології професор Бойченко С.В., а також провідні викладачі кафедри екології.

У роботі семінару взяли участь представники 20 вищих навчальних закладів та науково-дослідних установ з різних регіонів України, зокрема з Києва, Львова, Харкова, Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Житомира, Миколаєва, Херсона, Сум, Одеси, Бердянська, Кам’янець-Подільського та Умані.

До участі у конкурсі долучилось 36 студентів та 15 молодих науковців під керівництвом досвідчених наставників.

Загалом на семінарі було представлено 25 доповідей, що охоплювали широкий спектр тематик та надали семінару міждисциплінарного характеру. Так, доповідачі презентували результати науково-дослідної роботи у наступних номінаціях:

• Дистанційне зондування Землі та геоінформаційні технології в невиснажному природокористуванні, екоуправління.

• Глобальний інвайронменталізм, екологічна освіта та культура.

• Оцінка екологічних ризиків забруднення водних об'єктів.

• Ідентифікація та оцінка точкових джерел забруднення водних об'єктів.

• Водопостачання, водовідведення, технології очистки забруднених вод.

• Збереження біотичного різноманіття та формування екомережі.

• Енергоефективність, енергоощадність, екологічно чисті технології та збалансований розвиток суспільства.

• Біоенергетика, біомаса та екобіотехнології.

• Хіммотологія, альтернативні та перспективні моторні палива.

• Екологічна безпека у транспортній галузі.

• Екобезпека урбоекосистем, екологічні рішення для комунального господарства, енергоефективні житлові будівлі.

• Поводження з відходами, полігони твердих побутових відходів.

• Проблеми поводження з радіоактивними відходами.

Найбільше обговорення викликали роботи, пов’язані з проблемами поводження з відходами, оцінкою якості води та методами їх очистки, а також роботи з оцінки стану навколишнього середовища.

Конкурсною комісією були присуджені дипломи І-ІІІ ступенів та грамоти учасників конкурсу, що вручались доповідачам разом з пам’ятними подарунками. Роботи переможців конкурсу рекомендовані конкурсною комісією до публікації у фахових видання „Наукоємні технології” та „Екотехнології та ресурсозбереження”. Також основні результати науково-дослідних робіт будуть узагальнені та представлені у реферативному журналі на сайті конкурсу.

Під час перерви учасники семінару мали можливість продовжити обговорення представлених робіт та обмінятись контактною інформацією і враженнями від участі у семінарі.

На завершення роботи семінару завідувач кафедри екології профессор Бойченко С.В. висловив подяку усім учасникам семінару та запросив до участі у ІІ Всеукраїнському конкурсі «МОЛОДЬ І ПРОГРЕС У РАЦІОНАЛЬНОМУ ПРИРОДОКОРИСТУВАННІ-2016», що запланований на осінь 2016 року.

Також слово взяв професор Нарійчук Ф.Д. з Одеського національного політехнічного університету та відзначив високий рівень організації конкурсу та наукову і практичну цінність конкурсних робіт.

Конкурсна комісія та оргкомітет І Всеукраїнського конкурсу «МОЛОДЬ І ПРОГРЕС У РАЦІОНАЛЬНОМУ ПРИРОДОКОРИСТУВАННІ-2015» щиро вітають переможців конкурсу, бажають їм успіхів у науковій роботі та сподіваються на активну участь у наступних конкурсах!