5.12.2016
Засідання підсумкового семінару ІІ Всеукраїнського конкурсу «МОЛОДЬ І ПРОГРЕС У РАЦІОНАЛЬНОМУ ПРИРОДОКОРИСТУВАННІ-2016»

1 грудня 2016 р. на базі кафедри екології Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки Національного авіаційного університету відбулася підсумкова конференція учасників ІІ Всеукраїнського конкурсу «МОЛОДЬ І ПРОГРЕС У РАЦІОНАЛЬНОМУ ПРИРОДОКОРИСТУВАННІ-2016».

Роботу семінару відкрили завідувач кафедри екології професор Бойченко С.В. та представник ректорату Національного авіаційного університету. Урочиста частина заходу включала вітальне слово від спонсорів, які надали фінансову підтримку для відзначення переможців конкурсу цінними призами та професійною літературою. Всі призери конкурсу отримали подарунки особисто від представників Благодійного фонду Октая Алієва, Всеукраїнської екологічної ліги та Українського науково-дослідного та навчального центру хімотології і сертифікації ПММ і ТР.

Для учасників конференції було проведено Майстер-клас «Сучасні екологічні виклики. Тенденції сталого розвитку та раціональне природокористування» від провідних екологів Києва. У рамках майстер-класу виступили професор Вовк О.О. з доповіддю «Світові тенденції сталого розвитку суспільства» та професор Мовчан Я. І. з доповіддю «Довкілля України в контексті екобезпеки та нових викликів. Чому потрібні зміни». За результатами проведення майстер-класу всім учасникам були вручені відповідні сертифікати.

У конференції взяли участь представники 15 вищих навчальних закладів та науково-дослідних установ з різних регіонів України, зокрема з Києва, Львова, Харкова, Хмельницького, Житомира, Полтави, Черкас, Чернігова, Херсона, Сум, Одеси та Умані, а також провідні викладачі кафедри екології.

До участі у конференції долучилось більше 30 студентів та молодих науковців під керівництвом досвідчених наставників. Загалом, до участі у конкурсі було подано більше 50 робіт з провідних ВНЗ України та Польщі.

В рамках регламенту конференції до слова були запрошені переможці у основних номінаціях для представлення своїх наукових здобутків. До уваги учасників заходу були представлені 9 доповідей у наступних номінаціях:

• Дистанційне зондування Землі та геоінформаційні технології в невиснажному природокористуванні.

• Оцінка екологічних ризиків та екоуправління.

• Екологічно чисті технології та збалансований розвиток суспільства.

• Відновлювані джерела енергії та енергоефективність.

• Екологічна безпека у транспортній галузі.

• Поводження з відходами, полігони твердих побутових відходів.

Найбільше обговорення викликали роботи, пов’язані з проблемами поводження з відходами та оцінкою стану навколишнього середовища.

Роботи переможців конкурсу рекомендовані конкурсною комісією до публікації у фахових видання Національного авіаційного університету, а також до представлення на щорічній конференції «Екологічна безпека держави» у 2017 році. Також основні відомості про конкурсні роботи та контактна інформація учасників буде представлена на сайті конкурсу.

На завершення роботи семінару завідувач кафедри екології профессор Бойченко С.В. висловив подяку усім учасникам семінару та запросив до участі у ІІІ Всеукраїнському конкурсі «МОЛОДЬ І ПРОГРЕС У РАЦІОНАЛЬНОМУ ПРИРОДОКОРИСТУВАННІ-2017», що запланований на осінь 2017 року, та інших заходах кафедри.

Також слово взяла завідувач кафедри екології Хмельницького національного університету Міронова Н.Г. У своїй промові вона висловила подяку організаторам конкурсу та відзначила необхідність проведення такого рівня заходів для розвитку наукової діяльності серед студентської молоді. Високо відзначила роботу конкурсу і представниця Херсонського національного технічного університету Тулученко Н.В., що вже вдруге брала участь у конкурсі.

Конкурсна комісія та оргкомітет ІІ Всеукраїнського конкурсу «МОЛОДЬ І ПРОГРЕС У РАЦІОНАЛЬНОМУ ПРИРОДОКОРИСТУВАННІ-2016» щиро вітають переможців конкурсу, бажають їм успіхів у науковій роботі та сподіваються на активну участь у наступних конкурсах.